Obniżka! POTRZEBY EDUKACYJNE SENIORÓW<br> A UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Autor:
Piotr SAŁUSTOWICZ, Barbara GORYŃSKA-BITTNER, Maciej KOKOCIŃSKI, Aleksandra PRYSŁOPSKA-KAMIŃSKA

ISBN: 978-83-66470-39-2

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 206

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka, bezszwowa

Format: B-5

POTRZEBY EDUKACYJNE SENIORÓW
A UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Piotr SAŁUSTOWICZ
Barbara GORYŃSKA-BITTNER
Maciej KOKOCIŃSKI
Aleksandra PRYSŁOPSKA-KAMIŃSKA

Więcej szczegółów

Nasze spojrzenie na starość uległo daleko idącej zmianie, co można dobrze pokazać, odwołując się do koncepcji cyklów życia zaproponowanej przez Eriksona i jednocześnie dokonując pewnej jej rewizji. Nieodłącznym elementem towarzyszącym starości staje się longlife education. Cechą współczesnego świata są bowiem niezwykle szybkie zmiany zarówno w sferze wiedzy, jak i technologii. W tym procesie nieformalnej edukacji znaczącą, ale też budzącą wiele krytycznych uwag rolę odgrywa Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW). Instytucja ta ma za sobą prawie 50 lat rozwoju i jest przedmiotem dużego zainteresowania badaczy.
Podejmując temat roli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pragnęliśmy znaleźć w tym obszarze nowe wątki. Zastosowanie różnych instrumentów badawczych poskutkowało zebraniem bogatego i różnorodnego materiału, który pozwolił na bardziej wszechstronne sportretowanie UTW działających na terenie Poznania i Leszna.

Na podstawie listy potrzeb Howarda McClusky’ego analizowano zarówno programy UTW, jak i poziom zaspokojenia tych potrzeb w opiniach uczestników. Ponadto Czytelnik otrzymuje kolejną porcję informacji na temat historii i rozwoju UTW w Polsce i na świecie, a także przegląd badań, jakie na ich temat już zrealizowano.
Ambicją autorów jest „znalezienie nowych wątków” i „innego spojrzenia”. Poza opisem działania UTW i charakterystyką ich uczestników, chcą oni bowiem wskazać na poziom zaspokojenia (a także niezaspokojenia) różnego typu potrzeb, a także szukać remedium na dotychczasowe słabości funkcjonowania UTW. Praca ma więc charakter nie tylko heurystyczny, ale i praktyczny.
z  recenzji profesor Marty Zahorskiej

Pliki do pobrania:

27,00 zł

-10%

30,00 zł

Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji:

30 innych produktów w tej samej kategorii: