Obniżka! GORZKA PIGUŁKA <br>Etyka i biopolityka w branży farmaceutycznej

Autor:
Emilia KACZMAREK

ISBN: 978-83-65390-48-6

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 310

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka, bezszwowa

Format: B-5

GORZKA PIGUŁKA
Etyka i biopolityka w branży farmaceutycznej

Emilia KACZMAREK

  • Czy producenci leków wymyślają nowe choroby?
  • Czy nauka może działać dla zysku?
  • Co odróżnia konflikty interesów od korupcji?


Autorka przedstawia te i inne kontrowersyjne praktyki w branży farmaceutycznej. Pisze o nagannych formach komercjalizacji wiedzy, lobbingu firm farmaceutycznych oraz marketingu produktów zdrowotnych. Równolegle analizuje biopolityczne aspekty tych praktyk i poddaje je pogłębionej ocenie etycznej.

Autorka odważnie formułuje problemy moralne, społeczne i polityczne związane z działalnością przemysłu farmaceutycznego, co w kontekście siły korporacji farmaceutycznych i wielkości analizowanej branży zasługuje na najwyższe uznanie.

dr hab. Aleksandra Derra

 

Podjęte zagadnienia są przedstawione kompetentnie, świadczą o bardzo dobrym warsztacie badawczym, orientacji w ogromnym materiale źródłowym i wiedzy z zakresu socjologii, filozofii politycznej, etyki. (…) Ocena działalności firm farmaceutycznych jest wyważona, poparta analizą bogatego materiału faktograficznego i znajomością obszernej literatury naukowej.

dr hab. Danuta Ślęczek-Czakon

 

Emilia Kaczmarek – doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, asystent w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Centrum Bioetyki i Bioprawa UW, autorka książki Co to właściwie jest ten dżender? I inne felietony (2017) – zbioru esejów o tematyce bioetycznej, publicystka „Kultury Liberalnej”. W latach 2016-2018 realizowała grant Narodowego Centrum Nauki poświęcony etycznym aspektom działalności przemysłu farmaceutycznego.

 

Pliki do pobrania:

Ten produkt nie występuje już w magazynie

37,80 zł

-10%

42,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: