Obniżka! DECYDOWANIE W POLSKIEJ POLITYCE ZAGRANICZNEJ <br>(1992–1997)

Autor:
Adriana DUDEK

ISBN: 978-83-65390-53-0

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 324

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka, bezszwowa

Format: B-5

DECYDOWANIE W POLSKIEJ POLITYCE ZAGRANICZNEJ
(1992–1997)

Adriana DUDEK


Podstawą empirycznej części pracy są bogate dokumenty źródłowe zgromadzone przez autor-kę monografii w trakcie kwerendy w archiwach Rady Ministrów, Sejmu, Senatu oraz Kancelarii Prezydenta. To wyjątkowy przykład rzetelności badawczej, przejawiający się w precyzyjnym empirycznym dokumentowaniu poszczególnych faz procesu decyzyjnego. Zaprezentowany materiał posiada z pewnością duży walor historiograficzny, ponieważ ukazuje proces decydowania we wczesnej fazie transformacji ustrojowej i przed przystąpieniem Polski do NATO i Unii Europejskiej.
z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Popławskiego

Publikacja Adriany Dudek jest niewątpliwie dziełem oryginalnym i interesującym. Oryginalnym w tym sensie, że stanowi bodajże pierwszą w literaturze próbę aplikacji dwóch modeli decyzyjnych Grahama Allisona (procesu organizacyjnego i polityki biurokratycznej) do analizy polityki zagranicznej Polski; interesującym, gdyż dostarcza czytelnikowi ogromu wiedzy na temat uwarunkowań organizacyjnych i biurokratycznych procesu decyzyjnego w polityce zagranicznej w Polsce w okresie 1992–1997. Wiedzy, która pomaga zrozumieć i wyjaśnić procesy podejmowania decyzji w tym obszarze polityki państwa.
z recenzji dr hab. Beaty Surmacz

Adriana Dudek – dr hab. nauk społecznych w zakresie stosunków międzynarodowych; od 1999 adiunkt na Uniwersytecie Wrocławskim. Obszary zainteresowań naukowych: teorie procesów decyzyjnych, analiza polityki zagranicznej, teorie stosunków międzynarodowych, polityka zagraniczna Polski, decydowanie w polityce zagranicznej Polski. Autorka publikacji zwartych  oraz artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych i opracowaniach zbiorowych.

Pliki do pobrania:

30,96 zł

-14%

36,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: