Obniżka! PRZYSZŁOŚĆ NIE MOŻE SIĘ ZACZĄĆ <br> Polski dyskurs transformacyjny  w perspektywie teorii modernizacji i teorii czasu

Autor:
Mikołaj LEWICKI

ISBN: 978-83-7383-736-2

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2018

Liczba stron: 442

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: B-5

PRZYSZŁOŚĆ NIE MOŻE SIĘ ZACZĄĆ
Polski dyskurs transformacyjny w perspektywie teorii modernizacji i teorii czasu

Mikołaj LEWICKI

Projektowanie czy planowanie konfrontuje nas z pytaniem o przyszłość, o konfiguracje, które będą podtrzymywać, przemieniać lub „grzebać” nasze obecne wyobrażenia o życiu społecznym. Dominujące formy myślenia i organizacji przyszłości powstałe podczas transformacji ustrojowej Polski po roku 1989 są skorupą, która ma reprezentować to, co trwałe i pewne. W istocie jest popękana i krucha, coraz słabiej pozwala zrozumieć sposób, w jaki współczesne społeczeństwo polskie konstruuje swój czas. Problem rozpływającego się horyzontu przyszłości, a przynajmniej łatwości, z jaką dziś przychodzi nam jego dekonstrukcja, staje się wyzwaniem intelektualnym, które prowadzi Autora w głąb analizy teorii czasu społecznego i dyskursów o modernizacji w Polsce.

dr Mikołaj Lewicki – socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego; jego główne zainteresowania to socjologia gospodarcza oraz socjologia kultury. Bada mechanizmy wartościowania na rynkach i konstruowania rynków, rozwoju społeczno-gospodarczego opartego na tzw. poszerzonym polu kultury, kredyty hipoteczne i życie z hipoteką oraz procesy urbanizacyjne w Warszawie. Współautor monografii Kultura na peryferiach.

Projekt okładki
Kasper Skirgajłło-Krajewski
Na okładce wykorzystano kolaż i zdjęcie
Kobas Laksa, Colombarium, z serii Budynków życie po życiu
Nicolas Grospierre, Rondo 1, z serii Budynków życie po życiu

Pliki do pobrania:

36,00 zł

-10%

40,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: