Obniżka! SŁOWNIK HYDROGEOLOGICZNY <br>angielsko-polski, polsko-angielski <br> HYDROGEOLOGICAL DICTIONARY <br>English-Polish, Polish-English <br>Uwaga! Do kupienia także w PDFie

Autor:
Marek ROGOŻ
redaktor naukowy Karolina DĘBSKA

ISBN: 978-83-7383-649-5

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 374

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: twarda

Format: B-5

SŁOWNIK HYDROGEOLOGICZNY
angielsko-polski, polsko-angielski
HYDROGEOLOGICAL DICTIONARY
English-Polish, Polish-English
Uwaga! Do kupienia także w PDFie

Książka dostępna także w formie elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/120096/slownik-hydrogeologiczny-angielskopolski-polskoangielski.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Marek-Rogoz/Slownik-hydrogeologiczny-angielsko-polski-polsko-angielski,FB75030BEB

Idea opracowania słownika powstała w wyniku doświadczeń autora, który przez ponad 40 lat, jako pracownik naukowy, zajmował się problematyką hydrogeologiczną, często korzystał z bardzo bogatej anglojęzycznej literatury naukowej i technicznej oraz współpracował z licznymi zagranicznymi placówkami badawczymi. W pracach tych poważnym utrudnieniem był brak dobrego, współczesnego słownika angielsko-polskiego i polsko-angielskiego terminologii hydrogeologicznej. Niniejszy słownik stanowi próbę uzupełnienia tego braku. Powinien on ułatwić polskim pracownikom naukowym oraz licznej rzeszy studentów hydrogeologii, górnictwa, ochrony środowiska i nauk pokrewnych korzystanie z anglojęzycznej literatury technicznej i naukowej, bez której ani poważnie traktowane studia, ani postęp naukowy nie wydają się możliwe.
W słowniku uwzględniono nie tylko terminologię czysto hydrogeologiczną, ale również wykorzystywane w hydrogeologii terminy z nauk i dziedzin pokrewnych, jak matematyka, fizyka, geologia, ochrona środowiska itp. Ze zrozumiałych względów lista terminów z poszczególnych dziedzin nie jest pełna: przy ich doborze kierowano się doświadczeniem i intuicją autora.

Słownik, zarówno w wersji angielsko-polskiej, jak i polsko-angielskiej, ma budowę gniazdową - do każdego hasła głównego włączono najczęściej występujące terminy złożone, zawierające to hasło. W obrębie danego gniazda wyraz hasłowy skracany jest do pierwszej litery. W celu zwiększenia funkcjonalności słownika zamieszczono w nim osobne zestawienia: ważniejszych skrótów i skrótowców stosowanych w pracach angielskich i polskich oraz jednostek miar stosowanych w krajach anglojęzycznych z przeliczeniem na jednostki Międzynarodowego Układu SI. W słowniku zastosowano ortografię brytyjską.

Pliki do pobrania:

50,40 zł

-10%

56,00 zł

Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji:

30 innych produktów w tej samej kategorii: