Obniżka! ŁĄCZENIE SOLIDARYZMU Z WOLNOŚCIĄ <br>w ubezpieczeniach zdrowotnych

Autor:
Christoph SOWADA

ISBN: 978-83-7383-662-4

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 426

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: B-5

ŁĄCZENIE SOLIDARYZMU Z WOLNOŚCIĄ
w ubezpieczeniach zdrowotnych

Książka dostępna także w formie elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/139507/laczenie-solidaryzmu-z-wolnoscia-w-ubezpieczeniach-spolecznych.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Christoph-Sowada/Laczenie-solidaryzmu-z-wolnoscia-w-ubezpieczeniach-spolecznych,CF8C93A9EB


Książka Christopha Sowady jest pierwszą na polskim rynku, która ukazuje problemy funkcjonowania i zmian systemu zdrowotnego w pełni jego teoretycznej i praktycznej złożoności. Jednocześnie pozbawia złudzeń co do tego, że istnieje jedno remedium i możliwe są szybkie i zasadnicze przeobrażenia tego systemu.
(…) Szczególnie wartościowe w tej pracy jest to, że ogólne rozważania na temat łączenia rynku i państwa (public - private mix) w systemie zdrowotnym są konfrontowane z doświadczeniami wieloletniego reformowania tych systemów w trzech krajach, które świadomie wybrały poszukiwanie odpowiednich proporcji w działaniu zróżnicowanych mechanizmów: Szwajcarii, Niemiec i Holandii.
(…) Oryginalnym elementem tych rozważań jest potraktowanie solidaryzmu; nie tyle jako wartości (celu), a de facto - jako instrumentu ładu społeczno-gospodarczego, obok rynku i państwa.
Prof. dr hab. Stanisława Golinowska
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Christoph Sowada
(ur. w roku 1966), absolwent uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen (Niemcy), uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na uniwersytecie w Poczdamie (Niemcy). Od roku 2000 pracownik Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórca pierwszego w Polsce zespołu ekonomiki zdrowia. W pracy naukowej i dydaktyce zajmuje się głównie problemami finansowania w ochronie zdrowia. Współautor raportów Finansowanie ochrony zdrowia w Polsce - Zielona Księga I i Zielona Księga II, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych.
Pliki do pobrania:

42,30 zł

-10%

47,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: