NA TROPIE ZWIERZĘCEGO UMYSŁU

Autor:
Maciej TROJAN

ISBN: 978-83-7383-627-3

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 208

Uwagi: wydanie pierwsze, dodruk

Oprawa: miękka

Format: B-5

NA TROPIE ZWIERZĘCEGO UMYSŁU

Przepraszamy, nakład wyczerpany,
ale książka dostępna w formie elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/122969/na-tropie-zwierzecego-umyslu.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Maciej-Trojan/Na-tropie-zwierzecego-umyslu,89AE0B90EB

Monografia jest próbą przedstawienia aktualnego stanu wiedzy z zakresu psychologii porównawczej oraz etologii poznawczej.
Maciej Trojan skupia się szczególnie na pięciu obszarach: komunikacji i języku, kompetencjach numerycznych, użyciu i wytwarzaniu narzędzi, teorii umysłu oraz mentalnych podróżach w czasie. Podejmuje też kwestię budzącą powszechne zainteresowanie: problem świadomości i samoświadomości u zwierząt.
Książka dobrze pokazuje osiągnięcia stosunkowo młodej dziedziny, jaką jest etologia poznawcza oraz główne opozycje teoretyczno-metodologiczne w badaniach nad zachowaniami zwierząt.

Maciej Trojan na co
dzień pracuje w Zakładzie Psychologii Zwierząt Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego - jedynej tego typu jednostce badawczej w Polsce.
Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień psychologii porównawczej oraz etologii poznawczej. Prowadzi wraz z zespołem badania zarówno terenowe - dotyczące zachowań zwierząt w naturalnym środowisku, jak i laboratoryjne, w których testowane sąhipotezy związane funkcjonowaniem umysłu innych gatunków; współpracuje też z Warszawskim Ogrodem Zoologicznym.

Pliki do pobrania:
nakład wyczerpany

30 innych produktów w tej samej kategorii: