Obniżka! Historia Cywilizacji

Autor:
Zbigniew LEWICKI

ISBN: 978-83-67450-19-5 (o. tw

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 674

Oprawa: twarda

Format: B5

ISBN 2: 978-83-66849-83-9 (oprawa miękka)

HISTORIA CYWILIZACJI AMERYKAŃSKIEJ
Era konsekwencji
1980-2021

Bardzo ważną rolę w moich przygotowaniach do objęcia placówki w Waszyngtonie odegrał profesor Zbigniew Lewicki, ówczesny dyrektor Departamentu Ameryki Północnej i Południowej w MSZ, przyszły autor znakomitych pięciu tomów „Historii cywilizacji amerykańskiej”. Korzystając z jego rozległej i gruntownej wiedzy, w dużej mierze wyrastającej z osobistych doświadczeń, znacznie pewniej stawiałem swoje pierwsze kroki w realizacji nowych zadań, zwłaszcza w kluczowej w tamtym czasie kampanii na rzecz uzyskania przez Polskę członkostwa w NATO.

Jerzy Koźmiński, ambasador RP w USA w latach 1994–2000

 

Pięciotomowe opracowanie Zbigniewa Lewickiego w interesujący sposób objaśnia czytelnikowi mniej i bardziej znane sploty historii, kultury, gospodarki i polityki Stanów Zjednoczonych. Warto polecić je nie tylko amerykanistom, studentom i nauczycielom akademickim.

Robert Kupiecki, ambasador RP w USA w latach 2008–2012

 

W kolejnym dziele poświęconym cywilizacji amerykańskiej profesor Zbigniew Lewicki wytrawnym piórem prowadzi nas przez skomplikowany i pełen wyzwań okres 1980–2021, udowodniając, że o sprawach trudnych można pisać w sposób przejrzysty, a jednocześnie rzetelny. Dla badaczy, studentów, ale też czytelników zwyczajnie zainteresowanych Ameryką, to lektura obowiązkowa.

Ryszard Schnepf, ambasador RP w USA w latach 2012–2016

 

Pięciotomowa „Historia cywilizacji amerykańskiej” profesora Zbigniewa Lewickiego to dzieło absolutnie wyjątkowe w historii światowej amerykanistyki: nikt – ani w USA, ani w innym kraju – nie napisał takiej monumentalnej syntezy, obejmującej historię społeczną, kulturalną, polityczną i gospodarczą Stanów Zjednoczonych od początków XVII wieku do czasów najnowszych.

Piotr Wilczek, ambasador RP w USA w latach 2016–2021

 

Zbigniew Lewicki kierował Instytutem Anglistyki i Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, był także dyrektorem Departamentu Ameryki Północnej i Południowej w MSZ. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W jego dorobku naukowym znajdują się opracowania z zakresu polityki wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych, a także literatury i kultury amerykańskiej.

(książka dostępna w twardej i miękkiej oprawie)


tu kupisz książkę w miękkiej oprawie


Tu kupisz książkę w twardej oprawie

Pliki do pobrania:

130,72 zł

-14%

152,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat
Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji:
 

30 innych produktów w tej samej kategorii: