Obniżka! PROFILOWANIE PSYCHOLOGICZNE NIEZNANYCH SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW<BR>Paradygmat i studium przypadku

Autor:
CUR Urszula

ISBN: 978-83-66470-87-03

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 226

Format: A-5

PROFILOWANIE PSYCHOLOGICZNE NIEZNANYCH SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW
Paradygmat i studium przypadku

Praca jest rezultatem doświadczeń zawodowych Autorki, która zajmowała się profilowaniem nieznanego sprawcy przestępstwa w ramach swojej aktywności zawodowej – psychologa policyjnego. Równocześnie książka posiada walory pracy naukowej, opartej na prawidłowościach psychologicznych wyjaśniających mechanizmy kierujące zachowaniem człowieka i wiedzy naukowej dotyczącej diagnozy psychologicznej. Autorka doceniła na równi aspekt naukowy i praktyczny i stworzyła model profilowania psychologicznego nieznanych sprawców przestępstw, pamiętając, że jest to diagnoza stosowana w stadium przygotowawczym procesu, gdy przede wszystkim chodzi o ustalenie, czy popełniono przestępstwo, a jeśli tak – komu należy postawić zarzut.

dr Maria Gordon

To pierwsza w Polsce książka poświęcona tej tematyce, która w syntetyczny sposób prezentuje naukowe podejście do profilowania psychologicznego.

Jest to dzieło autorskie, oparte na dogłębnej znajomości problematyki i zupełnie wyjątkowym doświadczeniu praktycznym. (…) Stanowi rzadki przykład publikacji naukowej, która zainteresuje praktyków, ekspertów, specjalistów, studentów psychologii i prawa, jak również amatorów i hobbystów – pasjonatów kryminalistyki i nauk sądowych.

dr hab. Kacper Gradoń

30,60 zł

-10%

34,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: