Obniżka! WSPÓŁCZESNA  KULTURA HISTORYCZNA <br>i jej przemiany <br> t. 11  serii Współczesne Społeczeństwo Polskie wobec Przeszłości

Autor:
Andrzej SZPOCIŃSKI

ISBN: 978-83-66470-60-6

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 220

Uwagi: wydanie pierwsze, edycja z Instytutem Studiów Politycznych PAN

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: A-5

ISBN 2: 978-83-66819-08-5

WSPÓŁCZESNA KULTURA HISTORYCZNA
i jej przemiany
seria Współczesne Społeczeństwo Polskie wobec Przeszłości, t. 11

Andrzej SZPOCIŃSKI

Pojęcie kultury historycznej, tak jak je tu rozumiem, jest pojęciem wewnętrznie otwartym, obejmuje wszelkie zjawiska odnoszenia się do przeszłości. Wspomniana otwartość zasadza się na tym, że nie przyjmuje się tu żadnej skończonej listy zagadnień, zjawisk, problemów, które w sposób ostateczny wyczerpywałyby treść tego terminu. Kultura, w tym i kultura historyczna, jest historyczna właśnie, a to znaczy zmienna w czasie i przestrzeni społecznej, nie da się zatem raz na zawsze orzec, na jakie nowe zjawiska trzeba będzie zwracać uwagę, jak je poznawać i jakiej aparatury pojęciowej w tym celu użyć.

Prezentowany tom składa się z artykułów, które w większości były już publikowane w pracach zbiorowych lub czasopismach. Ich wydanie (z niewielkimi redakcyjnymi zmianami) w jednym tomie tworzy nową jakość, ukazuje bowiem wieloprofilowość całego kompleksu zjawisk mnemonicznych.

Książka składa się z dwóch części. W części I zatytułowanej Matryce kulturowych badań nad historią, pamięcią i niepamiętaniem zamieszczam artykuły o bardziej teoretycznym charakterze. Natomiast w części II – Z warsztatu empirycznych badań socjologa pamięci – znalazły się teksty poświęcone badaniu przemian różnych aspektów kultury historycznej przy użyciu wypracowanych wcześniej narzędzi badawczych.
ze Wstępu

Pliki do pobrania:

32,40 zł

-10%

36,00 zł

Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji:

30 innych produktów w tej samej kategorii: