Obniżka! EMANCYPACJA EUROPY <BR> Stosunki Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych

Autor:
Piotr KOBZA

ISBN: 978-83-65390-96-7

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 255

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: B-5

EMANCYPACJA EUROPY
Stosunki Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych

Książka Piotra Kobzy to obszerna i wnikliwa ocena relacji Unii Europejskiej (wcześniej Wspólnot Europejskich) ze Stanami Zjednoczonymi od początków integracji europejskiej aż do czasów współczesnych. Autor przeanalizował wiele aspektów tej współpracy, odwołując się do ogromnej bazy materiałów źródłowych i literatury przedmiotu.

prof. dr hab. Tomasz Grzegorz (UW)

Piotr Kobza porusza się w opisywanej rzeczywistości polityczno-prawnej ze swobodą świadczącą o wieloletnich studiach nad relacjami transatlantyckimi oraz zagadnieniami z zakresu stosunków międzynarodowych. Konfrontuje liczne koncepcje i założenia teoretyczne odnoszące się do zasad funkcjonowania suwerenności i handlu światowego, dokonuje dogłębnej analizy praktyki politycznej ostatnich kilkunastu lat, ukazując wpływ nowych idei  na kształt polityki zagranicznej.

dr hab. Paweł Frankowski, prof. UJ

 

Piotr Kobza – doktor nauk politycznych, dyplomata, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta Kent State University i Uniwersytetu Genewskiego. W pracy zawodowej i naukowej koncentruje się na tematyce integracji europejskiej, zwłaszcza wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej, na stosunkach Unii z państwami EFTA i uczestnikami Partnerstwa Wschodniego, a także na problematyce arktycznej i na integracji w regionie Europy Północnej.

 

Pliki do pobrania:

28,80 zł

-10%

32,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: