Wystarczająco dobra wiedza<br>Badania user experience a wytwarzanie praktycznie użytecznej wiedzy o świecie społecznym

Autor:
Seweryn Rudnicki

ISBN: 978-83-67450-73-7

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2023

Liczba stron: 326

Wystarczająco dobra wiedza
Badania user experience a wytwarzanie praktycznie użytecznej wiedzy o świecie społecznym

Największa wartość książki polega na rzeczowym wykazaniu, jak elementy wiedzy socjologicznej, opuściwszy mury akademii, funkcjonują dalej już niezależnie, wchodząc w nowe konfiguracje i kompozycje. Praca stanowi spójną, teoretyczno-empiryczną całość.[…] W warstwie analitycznej jest świadectwem wnikliwości, wrażliwości i pomysłowości autora w eksploracji złożonych procesów zachodzących zarówno pomiędzy kompleksami instytucjonalnymi, jak i wewnątrz organizacji.

dr hab. Andrzej Bukowski, prof. UJ

 

Efekty badań przedstawione w książce są w mojej ocenie interesujące głównie z perspektywy możliwości aplikacji wiedzy socjologicznej. […] Ukazanie mechanizmów kształtowania praktyk społecznych przez wiedzę na przykładzie user experience daje szerszy wgląd w procesy wiedzotwórcze, co można, przy odrobinie wysiłku, przełożyć na praktykę prowadzenia i upowszechniania badań socjologicznych.

dr hab. Michał Wróblewski, prof. UMK

 

Seweryn Rudnicki (AGH w Krakowie) – socjolog, adiunkt w Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie. Naukowo zajmuje się teorią praktyk, socjologią wiedzy, studiami nad nauką i technologią oraz problematyką kreatywności. Współpracuje z Delft University of Technology (Holandia) i University of Gothenburg (Szwecja).

Pliki do pobrania:

0,01 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: