Reduced price! NIEPEWNOŚĆ, CZYLI NORMALNOŚĆ? <br>Studia społeczno-ekonomiczne nad młodymi pracownikami sprekaryzowanymi, część II

Author:
Jan Czarzasty (Red)

ISBN: 978-83-66470-30-9

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2022

Number of pages: 192

Format: B5

NIEPEWNOŚĆ, CZYLI NORMALNOŚĆ?
Studia społeczno-ekonomiczne nad młodymi pracownikami sprekaryzowanymi, część II

W Państwa ręce trafia kolejna książka z serii Studia Społeczno-Ekonomiczne nad Młodymi Pracownikami Sprekaryzowanymi. Nie jest ona prostą kontynuacją Oswajania niepewności opublikowanego w 2020 r. Wyrasta jednak z tego samego pnia empirycznego, jaki tworzy dorobek zgromadzony w trakcie badań prowadzonych w ramach projektu PREWORK („Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej”). Publikacja stanowi zarazem symboliczne jego zamknięcie.

Od redaktora

Książka wpisuje się w poszerzający się w polskim piśmiennictwie naukowym nurt analiz wzmacniających potencjał eksperckiego zaplecza dla polityki publicznej. Warto to uwypuklić w obliczu zagrożeń rysujących się nie tylko w związku z prekaryjnością, lecz także dających o sobie znać w innych, również szerszych kontekstach, po które umiejętnie sięgali autorzy.

z recenzji prof. dr. hab. Jacka Sroki

Socjologia empiryczna w najlepszym wydaniu. Autorzy referują wyniki badań młodzieży Mazowsza. Publikacja daje jednak szerszy obraz świadomości młodego pokolenia Polaków. W szczególności dotyczy to wizji dobrej gospodarki, postaw politycznych, postrzegania nierówności społecznych oraz napięć społecznych, postaw wobec podnoszenia kwalifikacji, planów migracyjnych typów refleksyjności. Mocną stroną jest traktowanie uzyskanych rezultatów poznawczych jako punktu wyjścia do stawiania kolejnych pytań badawczych.

z recenzji dr. hab. prof. ucz. Pawła Ruszkowskiego

W tomie publikują:

Jerzy Bartkowski, Jan Czarzasty, Horacy Dębowski, Juliusz Gardawski, Mateusz Karolak, Adam Mrozowicki, Rafał Towalski.

Download:

34,40 zł

-14%

40,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: