Reduced price! HORYZONTY STUDIÓW STRATEGICZNYCH

Author:
Michał Jabłoński, Krzysztof Koźmiński

ISBN: 978-83-67450-53-9

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2023

Number of pages: 246

Format: B-5

ISBN 2: DOI 10.7366/9788367450409

Otoczenie prawne sektora bankowego w Polsce
degradacja stanu prawnego oraz jej skutki

Praca jest pierwszym znanym mi opracowaniem,w którym zaprezentowano tak przekonywającą krytykę orzecznictwa sądów krajowych jak i TSUE. Krytykę merytoryczną, obudowaną ciekawą i ważką argumentacją, a nie tylko uwagi publicystyczne. Materia kredytów indeksowanych/denominowanych wzbudza bowiem ogromne emocje. Autorom udało się jednak w sposób wyważony zaprezentować swój punkt widzenia – dalece odbiegający od tego aktualnie dominującego w piśmiennictwie.

z recenzji dr hab. Dominiki Wajdy

Celem badawczym, jaki przed sobą postawili Autorzy, jest analiza prawa bankowego i jego skutków. […] Nie jest to więc praca, w której ustala się jakie prawo obowiązuje, lecz ocenia się prawo obowiązujące za pomocą kryteriów zawartych w Konstytucji, doktrynie prawa i ekonomii. Zawarty w celu badawczym wymóg formułowania ocen sprawia, że praca ta, po pierwsze wymaga znaczącej samodzielności, po drugie, wykracza poza typowe ujęcia dogmatyczne w prawie, po trzecie, czyta się ją z większym zainteresowaniem.

z recenzji dr. hab., prof. ucz. Adama Szafrańskiego

Michał Jabłoński - doktor nauk prawnych, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Adwokat z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze sporów sądowych i administracyjnych, zdobywanym m.in. w międzynarodowych kancelariach prawnych. Partner w Kancelarii Jabłoński Koźmiński.

Nominowany w rankingu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra 2019. 

Krzysztof Koźmiński - doktor habilitowany nauk prawnych, Kierownik Zakładu Ekonomicznej Analizy Prawa, a także Kierownik Centrum Oceny Skutków Regulacji oraz Kierownik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny, Partner w Kancelarii Jabłoński Koźmiński.

Ekspert instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

Download:

63,64 zł

-14%

74,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat
Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji:

30 other products in the same category: