Reduced price! Juliusz Bursche – myśli, działalność i dziedzictwo

Author:
Mieczysław Jagłowski

ISBN: 978-83-67450-41-6

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2024

Number of pages: 373

Binding: twarda, szyta

Format: B5

Luzytania wyobrażona. Szkice o narodowym imaginarium Portugalczyków

Mamy do czynienia z książką nie tylko unikatową w polskim piśmiennictwie – dzieje Portugalii i historia portugalskiej myśli społecznej czy filozoficznej nie są tematami silnie zaakcentowanymi w nauce polskiej – ale przede wszystkim dobrze napisaną, dobrze udokumentowaną i dobrze uargumentowaną. (…) To szeroka panorama portugalskiej historii intelektualnej, obejmująca myśl polityczną, filozofię, antropologię (i etnografię).

prof. dr. hab. Henryk Szlajfer

Książka profesora Jagłowskiego prezentuje chronologicznie uporządkowany wykład portugalskiej historii idei. Monografia oparta jest na solidnej kwerendzie źródłowej; szczególnie pozytywne wrażenia sprawia m.in. odważna interpretacja mesjanizmu Fernando Pessoi. Wartość poznawcza książki wskazuje na to, że będzie można rekomendować ją jako niemal obowiązkową lekturę dla studentów portugalistyki i iberystyki.

prof. dr. hab. Jerzy Brzozowski

 

Mieczysław Jagłowski, prof. dr hab., pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prowadzi badania naukowe dotyczące myśli iberyjskiej i iberoamerykańskiej, w szczególności mityczno-religijnych podstaw iberyjskich i iberoamerykańskich projektów politycznych i społecznych. Opublikował m.in. monografie: Życie i rozum. Filozofia racjowitalizmu Juliána Maríasa (1998), Realizm transcendentalny Xaviera Zubiriego (2000), María Zambrano: anamneza i filozofia poetyckiego zbawienia (2009), Zarys historii filozofii hiszpańskiej. Nurty i szkoły (2013).

Download:

46,44 zł

-14%

54,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: