Reduced price! DZIENNIKARZE PO KOMUNIZMIE <br>Elita mediów w świetle badań społecznych

Author:
MOCEK Stanisław

ISBN: 83-7383-189-4

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2006

Number of pages: 257

Format: A-5

ISBN 2: 83-922787-7-1

DZIENNIKARZE PO KOMUNIZMIE
Elita mediów w świetle badań społecznych

Książka dostępna także w wersji elektronicznej na
http://www.ibuk.pl/fiszka.php?id=2298
http://www.publio.pl/dziennikarze-po-komunizmie-stanislaw-mocek,p48245.html

Książka ta jest próbą określenia zawodowej i społecznej roli dziennikarzy w warunkach przemian demokratycznych w Polsce. Punktem wyjścia jest zdefiniowanie, kim jest dziennikarz we współczesnym świecie mediów oraz historyczne ujęcie tego problemu. Autor, posługując się perspektywą socjologiczną i politologiczną, wyodrębnia pewną grupę dziennikarzy jako elitę mediów, a następnie przez pryzmat elity stara się opisać ogół dziennikarzy jako warstwę społeczno-zawodową.
Jest to książka o dziennikarzach i dla dziennikarzy. Ale nie tylko - także, a może przede wszystkim, dla ludzi należących do świata mediów i ludzi uprawiających refleksję nad mediami: politologów, medioznawców, socjologów, specjalistów w zakresie kulturoznawstwa i komunikacji społecznej.
Książka Stanisława Mocka jest wnikliwym studium ”czwartej władzy„. Autor nie unika najbardziej podstawowych problemów owego opiniotwórczego środowiska: jego niezależności od polityki, stosunku do inteligenckiego etosu czy radzenia sobie z dziedzictwem PRL-u. To książka interesująca nie tylko dla samych dziennikarzy, lecz także dla czytelników gazet, telewidzów i radiosłuchaczy. Polecam! (Edmund Wnuk-Lipiński)
W czasach, w których język debaty publicznej w Polsce został sprowadzony do poziomu wojny czarnego z białym, słusznego z niesłusznym, swojskiego z obcym, cokolwiek to zresztą znaczy, praca Stanisława Mocka, głęboka i subtelna, ożywia we mnie nadzieję, że świat jest mimo wszystko poznawalny. (Michał Komar)

29,70 zł

-10%

33,00 zł

30 other products in the same category: