OBYWATELSTWO W EUROPIE <br>Z dziejów idei <br>i instytucji

Author:
TRZCIŃSKI Krzysztof

ISBN: 83-7383-134-7

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2006

Number of pages: 306

Format: B-5

OBYWATELSTWO W EUROPIE
Z dziejów idei
i instytucji

Nakład wyczerpany!


Książka dostępna w wersji elektronicznej
http://www.ibuk.pl/fiszka.php?id=1788
http://www.publio.pl/obywatelstwo-w-europie-krzysztof-trzcinski,p49421.html

Książka traktuje o narodzinach oraz ewolucji idei i instytucji obywatelstwa w wybranych państwach europejskich.
Krzysztof Trzciński - sytuując zagadnienie w kontekście ogólnych procesów politycznych i gospodarczych - pokazuje, iż idea obywatelstwa ulega istotnym przeobrażeniom w różnych krajach i okresach, będąc zarówno wzbogaconą o nowe elementy, jak też nierzadko zubożaną przez czasową utratę pewnych składników. W efekcie proces formowania się idei obywatelstwa na naszym kontynencie był niejednolity, nierzadko zawieszany na długi czas, czasem cofający się dramatycznie.
Autor gromadził materiały do książki w kilkunastu krajach Europy. Ważną inspiracją badań były także studia prowadzone w latach 1995-2002 w wielu krajach Afryki i Azji, w których mają miejsce dynamiczne, a często dramatyczne procesy kształtowania się idei i instytucji nowoczesnego obywatelstwa.
(z recenzji profesora Jana J. Milewskiego)
Obywatelstwo w Europie to lektura niezbędna dla wszystkich studiujących kwestie związane z obywatelstwem, prawami człowieka i przyszłością instytucji obywatelstwa w Unii Europejskiej i na świecie. Niezastąpiona inspiracja i pomoc dla polityków, funkcjonariuszy Unii Europejskiej, studentów: politologii, prawa, europeistyki, filozofii, socjologii i stosunków międzynarodowych.
Tom wzbogaca bardzo obszerny indeks rzeczowy, ułatwiający studiowanie książki.

nakład wyczerpany

30 other products in the same category: