STRUKTURA SPOŁECZNA <br>wydanie nowe  <br>seria: Wykłady z Socjologii, t. 1

Author:
DOMAŃSKI Henryk

ISBN: 978-83-7383-245-9

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2007

Number of pages: 379

Format: B-5

STRUKTURA SPOŁECZNA
wydanie nowe
seria: Wykłady z Socjologii, t. 1

PRZEPRASZAMY, NAKŁAD WYCZERPANY

Książka dostępna także w wersji elektronicznej
http://www.ibuk.pl/fiszka/26681/struktura-spoleczna.html
http://www.publio.pl/struktura-spoleczna-henryk-domanski,p48289.html

Prezentujemy Państwu nowe wydanie (rozszerzone) pierwszego tomu serii Wykłady z Socjologii. Seria powstaje z myślą nie tylko o ułatwieniu studentom nauki socjologii, lecz także z potrzeby systematycznego opisu współczesnych społeczeństw i na tym tle społeczeństwa polskiego.
W perspektywie kilku lat wydamy nowoczesne podręczniki akademickie do najważniejszych subdyscyplin socjologii. W każdym przypadku autorami będą socjologowie o długoletnim doświadczeniu dydaktycznym i wielkim dorobku naukowym.

Książka jest podręcznikiem socjologii struktur społecznych. Zawiera przegląd najważniejszych teorii, omawia podstawowe metody badawcze i - co bardzo ważne - przedstawia obraz współczesnej struktury społeczeństwa polskiego w kontekście porównawczym. Istotnym wątkiem książki jest problematyka nierówności społecznych, ich odzwierciedlania się w świadomości zbiorowej i społecznych skutków nierówności.
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów socjologii i innych kierunków nauk społecznych. W literaturze ostatnich lat nie ma tak szeroko zakrojonej syntezy teorii struktury społecznej z opisem w jej kategoriach konkretnego społeczeństwa.

nakład wyczerpany

30 other products in the same category: