Reduced price! TRANSFORMACJA EKONOMICZNA <br> W UMYSŁACH I ZACHOWANIACH <br> POLAKÓW

Author:
Maryla GOSZCZYŃSKA

ISBN: 978-83-7383-415-6

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2010

Number of pages: 300

Format: B-5

TRANSFORMACJA EKONOMICZNA
W UMYSŁACH I ZACHOWANIACH
POLAKÓW

Książka dostępna także w formie elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/71052/transformacja-ekonomiczna-w-umyslach-i-zachowaniach-polakow.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Maryla-Goszczynska/Transformacja-ekonomiczna-w-umyslach-i-zachowaniach-Polakow,71329C37EB


”Maryla Goszczyńska swą książkę poświęciła zagadnieniom współczesnej psychologii ekonomicznej, odnoszącym się do zjawisk i procesów po wielkim przełomie ustrojowym w 1989 roku. Autorka stworzyła przekonującą syntezę wiedzy o szeroko rozumianych procesach przystosowywania się społeczeństwa polskiego do zmian zachodzących w ciągu ostatnich kilkunastu lat. (…) Można przewidywać, że monografia szybko zniknie z półek księgarskich, by znaleźć się na biurkach wielu czytelników: przede wszystkim studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz przedstawicieli biznesu. Takiej książki nam bardzo brakowało, a jej wydanie wypełni oczywistą lukę w literaturze przedmiotu„.
z recenzjiprof. dr hab. Zofii Ratajczak

”Bez wątpienia to pierwsza praca tego typu w polskiej literaturze psychologicznej. Książka w korzystny sposób łączy walory analityczne z syntezą wiedzy przedstawionej w szerszej skali. (…) Powstała książka prezentująca determinanty i warunki kształtujące różne zachowania ekonomiczne Polaków: stosunek do pieniędzy i skłonność do oszczędzania, adaptację do zmian na rynku pracy i bezrobocia, poczucie niesprawiedliwości społecznej i przedsiębiorczość. (…) Jest to solidna monografia naukowa z zakresu psychologii ekonomicznej. Maryla Goszczyńska przedstawia w niej umysłowość ekonomiczną Polaków w świetle badań empirycznych, a uzyskane rezultaty konfrontuje z ważniejszymi koncepcjami światowymi„.
z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Czesława S. Nosala

Maryla Goszczyńska jest psychologiem, profesorem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują problematykę podejmowania decyzji oraz percepcji i akceptacji ryzyka, a także psychologii ekonomicznej - ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezrobocia, radzenia sobie ze stresem ekonomicznym, adaptacji do zmian na rynku pracy oraz uwarunkowań podejmowania działań przedsiębiorczych przez młodzież. Autorka Człowiek wobec zagrożeń. Psychologiczne uwarunkowania oceny i akceptacji ryzyka (1997) oraz redaktorka naukowa książek: Psychologia zachowań ryzykownych. Koncepcje - badania - praktyka (2006; wspólnie z Ryszardem Studenskim), Człowiek wobec wyzwań i dylematów współczesności. Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Józefowi Kozieleckiemu (2006; wspólnie z Elżbietą Aranowską), Psychologiczne uwarunkowania zachowań ekonomicznych. Przedsiębiorczość - pieniądze - konsumpcja (2010; wspólnie z Małgorzatą Górnik-Durose). Autorka wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz rozdziałów w pracach zbiorowych z zakresu psychologii. Miłośniczka muzyki poważnej, śpiewu bel canto i kolekcjonerka sztuki ludowej.

37,80 zł

-10%

42,00 zł

30 other products in the same category: