BADANIA EKSPERYMENTALNE
W PSYCHOLOGII I PEDAGOGICE
seria Wykłady z Psychologii, t. 1

Książka dostępna również w wersji elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/94020/badania-eksperymentalne-w-psychologii-i-pedagogice.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Jerzy-Brzezinski/Badania-eksperymentalne-w-psychologii-i-pedagogice,6AFBAC7AEB


Seria Wykłady z Psychologii obejmuje autorskie ujęcie podstawowych dziedzin psychologii, wchodzących w obręb programu pięcioletnich studiów magisterskich na tym kierunku. Poszczególne książki z tej serii, napisane przez badaczy o długoletnim doświadczeniu dydaktycznym i znaczących osiągnięciach naukowych, są adresowane przede wszystkim do studentów psychologii, ale mogą też być z pożytkiem wykorzystane przez studentów pokrewnych kierunków. 
W serii Wykłady z Psychologii ukazują się książki, które odnoszą się do przedmiotów ujętych w Minimalnych wymaganiach programowych opracowanych  przez Radę Główną Szkolnictwa Wyższego oraz w Standardach akredytacji kierunku studiów psychologia  Uniwersyteckiej  Komisji  Akredytacyjnej — zarówno z  grupy przedmiotów podstawowych,  jak i grupy przedmiotów ujętych w programach różnych specjalności (psychologii klinicznej, psychologii edukacji, psychologii organizacji i zarządzania itd.). W następnych tomach – obok nowatorskiego podręcznika Wstęp do psychologii – zaprezentowane zostaną także najnowsze obszary badań w zakresie podstaw i zastosowań psychologii, m.in.: psychologia wychowawcza, biologiczne podstawy zachowań, psychologia rehabilitacji.
Psychologia i pedagogika są naukami empirycznymi, a to oznacza, że jedyną drogą wprowadzenia do nich nowych twierdzeń i teorii jest konfrontacja z danymi empirycznymi. Powtarzalność badań stanowi istotną cechę poznania naukowego. Metoda eksperymentu jest taką metodą, która pozwala na powtarzalność badania, czyniąc je intersubiektywnie komunikowalnym oraz intersubiektywnie kontrolowalnym i dostarcza wiedzy o najwyższym stopniu pewności. Podręcznik wprowadza Czytelnika – studenta psychologii, pedagogiki i dyscyplin pokrewnych (np. socjologii) – w podstawy eksperymentu zarówno laboratoryjnego, jak i terenowego, opartego na porównaniach dwugrupowych i na porównaniach wielogrupowych (odwołującego się do statystycznego modelu analizy wariancji). Obejmuje on pewne „minimum” metodologiczne, którego opanowanie przez Czytelnika umożliwia poprawne zaplanowanie i przeprowadzenie badań eksperymentalnych. Autor włożył wiele wysiłku, aby te skomplikowane zagadnienia wyłożyć w sposób systematyczny i przystępny dla osób z podstawowym przygotowaniem statystycznym.


43.05
38.75 zł

autor: Jerzy BRZEZIŃSKI
format: B-5
ISBN: 978-83-7383-296-1
liczba stron: 280
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka
rok wydania: 2015
uwagi: wydania drugie poprawione, dodruk cyfrowy 2015


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (Santander Bank Polska SA)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f