WYBRANE METODY I PARADYGMATY BADAWCZE W PSYCHOLOGII

Przedstawiony w książce zbiór prac dedykowany jest Profesorowi Tytusowi Sosnowskiemu z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego z okazji Jubileuszu 70-lecia Jego urodzin. Powstanie tej monografii wynikało z potrzeby wyrażenia uznania dla osiągnięć naukowych i dydaktycznych Profesora przez Jego dawnych doktorantów i współpracowników.
Autorzy i współautorzy artykułów opublikowanych w tej pracy chcą w ten sposób podziękować Profesorowi za lata współpracy.

A czynią to:

Jan Strelau [Tytus Sosnowski jako badacz], Aleksandra Bala [Śródoperacyjne mapowanie okolic elokwentnych mózgu podczas zabiegów neurochirurgicznych – możliwości i ograniczenia], Michał H. Chruszczewski [Mierzenie twórczości: zdolności i osobowość], Krzysztof Fronczyk i Ewa Witkowska [Niektóre sposoby identyfikacji wymiarów w psychometrii na przykładzie potrzeby aprobaty społecznej], Ewa Goryńska [Etic czy emic? O kulturowej adaptacji testów psychologicznych], Konrad S. Jankowski [Charakterystyka psychometryczna polskiej wersji Zrewidowanego Inwentarza Orientacji Socjoseksualnej (SOI-R)], Jan Kaiser [Współzmienność czynników psychologicznych i reakcji układu autonomicznego. Co z tego wynika dla psychologii różnic indywidualnych?], Beata Krzywosz-Rynkiewicz [Częstość skurczów serca a wymagania zadaniowe – pierws ze testy koncepcji DZIAŁAJ/TWÓRZ], Maria Ledzińska [Przeciążenie informacyjne jako przedmiot diagnozy psychologicznej], Włodzimierz Oniszczenko [Metody genetyki zachowania oparte na badaniu bliźniąt], Jerzy Osiński [Realność a hipotetyczność konsekwencji wyborów w badaniach dyskontowania nagród odroczonych], Andrzej Rynkiewicz [Krytyczne opóźnienie prezentacji bodźca w cyklu pracy serca], Maciej Stolarski [Mierząc nieuchwytne: o metodach diagnozy inteligencji emocjonalnej i związanych z nimi kontrowersjach], Maciej Trojan [Wskaźnik prawdopodobieństwa jako miara użycia umysłu w eksperymentach typu two choice paradigm w etologii poznawczej], Bogdan Zawadzki [Gamma i Delta w ujęciu Kołowego Modelu Metacech Osobowości a przekonania w zaburzeniach osobowości], Piotr Zieliński [Analiza statystyczna w planach badawczych z pretestem – korzyści i pułapki związane z modelem ANCOVA].

 

 


42.00
37.80 zł

Darmowe pliki:
SPIS_TRESCI
autor: Andrzej RYNKIEWICZ
Konrad S. JANKOWSKI
Włodzimierz ONISZCZENKO
redakcja naukowa

format: B-5
ISBN: 978-83-7383-805-5
liczba stron: 240
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: twarda, szycie
rok wydania: 2016
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (BZ WBK)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f