- strona główna
- >
- książki
DIALOG
[De quoi demain... Dialogue]

Jaka będzie przyszłość człowieka i społeczeństw? Na jakich fundamentach zostanie zbudowana? Wokół tych ogólnych pytań toczy się rozmowa znanej psychoanalityczki z jednym z najważniejszych myślicieli końca XX wieku. Zastanawiają się wspólnie nad: kulturowym dziedzictwem, w tym rewolucyjnym, różnorodnością poglądów i zwyczajów, przestrzenią wolności, a także homorodzicielstwem, prawami zwierząt, antysemityzmem, karą śmierci. Z tego wyjątkowego dialogu dwojga francuskich intelektualistów wyłania się obraz współczesności, która przepracowuje swoje problemy – niegdysiejsze zbrodnie, krzywdy czy lęki przed nieprzewidywalnym jutrem.
Jacques Derrida (1930–2004) – francuski filozof, twórca koncepcji dekonstrukcji. Urodził się i wychował w Algierii, studiował w Paryżu, gdzie rozpoczął karierę akademicką. Wykładał na całym świecie, szczególną sławę zdobył w USA. Jego idee miały ogromny wpływ na współczesne nauki humanistyczne i sztukę, a nawet na popkulturę. W Polsce znana jest głównie jego wczesna twórczość, m.in. O gramatologii (1967, wyd. pol. 1999) czy Marginesy wiedzy (1972, wyd. pol. 2002), ale także Widma Marksa (1993, wyd. pol. 2016). Autor kilkudziesięciu książek, w większości nieprzetłumaczonych na język polski.
Elisabeth Roudinesco (ur. 1944) – francuska psychoanalityczka i historyczka idei. Uczennica Gilles’a Deleuze’a, Michela de Certeau, Michela Foucaulta. Autorka cenionego na świecie Dictionnaire de la psychanalyse (z Michelem Plonem, 1997) i wielu innych dzieł, spośród których po polsku ukazały się: Jacques Lacan. Jego życie i myśl (1993, wyd. pol. 2005), Nasza mroczna strona. Z dziejów perwersji (2007, wyd. pol. 2009) oraz Po co psychoanaliza? (1999, wyd. pol. 2014).
35.91 zł
SPIS_TRESCI
Elisabeth ROUDINESCO
przekład Waleria SZYDŁOWSKA
format: A-5
ISBN: 978-83-7383-840-6
liczba stron: 280
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka ze skrzydełkami
rok wydania: 2016
uwagi: pierwsze polskie wydanie
powrót do listy książek
Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.
ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)
budynek
Powiśle Business Center
00-317 Warszawa
w godz. 9:00–17:00
info@scholar.com.pl
tel./fax
22 828 93 91
22 692 41 18
22 826 59 21
dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108
konto nr (BZ WBK)
07 1090 1030 0000 0000 0417 6217
- CMENTARZ – PARK – PODWÓRKO
Poznańskie przestrzenie pamięci - TESTY PSYCHOLOGICZNE
Teoria i praktyka
seria: Wykłady z Psychologii, t. 6 - DOROSŁE DZIECI
Psychologiczna problematyka odwrócenia ról w rodzinie - PSYCHOPATOLOGIA
seria Wykłady z Psychologii, t. 15 - HISTORIA CYWILIZACJI AMERYKAŃSKIEJ
T. 3: ERA KONSOLIDACJI
1861–1945 - SŁOWNIK PSYCHOLOGII
[The Penguin Dictionary of Psychology] - CELE OSOBOWE I RZECZOWE
W KONFLIKTACH ZBROJNYCH
w świetle prawa międzynarodowego - IMPERIA WIEDZY
Edukacja i nauka jako czynniki siły państw na arenie międzynarodowej