PERCEPCJA JA W RELACJACH INTERPERSONALNYCH
O metapercepcji i poczuciu transparentności

Elżbieta Stojanowska

Autorka przedstawia w monografii swoje badania dotyczące samowiedzy jednostki.  Koncentruje się na dwóch procesach: metapercepcji – co myślą o niej inni  oraz poczuciu transparentności własnej osoby – co inni o niej wiedzą. Badania eksplorują sytuacyjne, osobowościowe oraz związane z płcią uwarunkowania aktualnej i pożądanej percepcji Ja w relacjach interpersonalnych, jak również konsekwencje obu procesów dla autoprezentacji jednostki  i jej zadowolenia z relacji. 

Badania opisywane w książce w większości mają charakter eksperymentalny. O znakomitym warsztacie metodologicznym świadczą dobrze uzasadnione hipotezy, pomysłowe manipulacje eksperymentalne. Monografia posiada również walory dydaktyczne, ze względu na wręcz modelowe prezentowanie wyników badań. Może być ważną pozycją w kształceniu studentów psychologii.
fragment recenzji profesor dr hab. Anny Kwiatkowskiej

Przedstawiony dorobek empiryczny stanowi istotny wkład w rozumienie zjawisk związanych z wpływem percepcji Ja, transparentności i sposobów konstruowania Ja na przetwarzanie informacji społecznych, których źródłem jest partner. Autorka zbudowała zwarty program badawczy, w którym dominują  dobrze zaplanowane badania eksperymentalne realizowane w schemacie badań indywidualnych. Książka adresowana jest do grona czytelników zainteresowanych problematyką Ja. Stanowi zarówno wartościową pozycję naukową, jak i użyteczne źródła materiałów do wykorzystania w dydaktyce uniwersyteckiej.
fragment recenzji profesor dr hab. Anny Szuster-Kowalewicz

Elżbieta Stojanowska – doktor habilitowana, psycholog społeczny, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przedmiot jej wieloletnich zainteresowań naukowych to zachowania autoprezentacyjne jednostki oraz percepcja Ja w relacjach interpersonalnych. Autorka bądź  współautorka  książek: Opisywanie siebie w warunkach autoprezentacji oraz prywatnie. Style autoprezentacji (1998), Umiejętności menedżera. Psychologia stosowana dla menedżerów (wraz z Lidią Grzesiuk i Krystyną Doroszewicz; 2001), Możliwości i ograniczenia w kreowaniu własnej atrakcyjności interpersonalnej (redakcja naukowa; 2002), Autoprezentacja dzieci i dorosłych. Temperamentalne, tożsamościowe oraz środowiskowe uwarunkowania (redakcja naukowa; 2010).

 


29.40
26.46 zł

Darmowe pliki:
SPIS_TRESCI
autor: Elżbieta STOJANOWSKA
format: B-5
ISBN: 978-83-7383-960-1
liczba stron: 166
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka
rok wydania: 2018
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (Santander Bank Polska SA)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f