TTIP TRANSATLANTYCKIE PARTNERSTWO W DZIEDZINIE HANDLU I INWESTYCJI
Nowy etap instytucjonalizacji współpracy UE–USA

Uwaga! Do kupienia także wersja e-book


17 czerwca 2013 r. UE i USA ogłosiły „nowe handlowe otwarcie” we wzajemnych relacjach, rozpoczynając negocjacje o ustanowienie Transatlantyckiego Porozumienia w dziedzinie Handlu i Inwestycji (Transatlantic Partnership in Trade and Investment, TTIP).
TTIP jest najbardziej znaczącą inicjatywą w historii relacji obu partnerów. Dzięki umowie, zapowiadającej powstanie wspólnego rynku transatlantyckiego, pojawia się szansa strategicznego umocnienia pozycji UE i USA w systemie międzynarodowym. 
W końcu listopada 2015 r. trudno przesądzić, czy i kiedy negocjacje TTIP zostaną zamknięte; jaki będzie zakres umowy; czy i kiedy wejdzie w życie; czy zapewni warunki do realizacji deklarowanych celów. Zadaniem monografii jest przedstawienie problemów leżących u podstaw toczących się rokowań, ich analiza w kontekście koncepcji i metod funkcjonowania przyszłych instytucji transatlantyckich, a następnie próba oceny rezultatów ewentualnego porozumienia, włącznie z procesami instytucjonalizacji współpracy między UE i USA. Efekty TTIP będą dotyczyć także Polski jako członka UE.
 Autorzy
Książka podejmuje ważne i aktualne zagadnienie dotyczące nowej formuły instytucjonalnej dla wzajemnych relacji UE oraz USA w ramach Transatlantyckiego Porozumienia w sprawie Handlu i Inwestycji. Publikacja ma charakter pionierski. Zajmuje się stosunkowo słabo opisanym w badaniach naukowych tematem, głównie dlatego, że umowa nadal jest negocjowana. Co więcej, praca stawia sobie ambitny naukowy cel, starając się ocenić rezultaty TTIP w kilku, niezależnie od instytucjonalnego, wymiarach: ekonomicznym, społecznym, geoekonomicznym i funkcjonalnym.
(…) Publikację przygotowali znawcy tematu z kraju i zagranicy – co jest już dużym, zasługującym na uznanie, osiągnięciem na polskim rynku wydawniczym.
 z recenzji wydawniczej   
dr hab., profesor UW Tomasz Grzegorz Grosse
W tomie publikują:
Jarosław Adamowski, Martyn de Bruyn, Christina Ciecierski, Maria Dunin-Wąsowicz, Łukasz Gołota, Małgorzata Grącik-Zajaczkowski, Aleksandra Jarczewska, Mark W. Love, Bruce P. Malashevich, Marcin Święcicki, Rafał Ulatowski, Anna Wróbel, Katarzyna Żukrowska.

W Ambasadzie Brytyjskiej 3 grudnia ub.r. odbyło się seminarium poświęcone TTIP. Oto krótka relacja:

zobacz w Youtube

 


39.90
35.91 zł

Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji.
ebook_TTIP
 35.00 zł  
Darmowe pliki:
SPIS_TRESCI/CONTENTS
autor: Maria DUNIN-WĄSOWICZ
Aleksandra JARCZEWSKA (red.)

format: B-5
ISBN: 978-83-7383-792-8
liczba stron: 319
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka
rok wydania: 2015
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (BZ WBK)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f