DROGI DO MACIERZYŃSTWA
Reprezentacja siebie i reprezentacja dziecka w umyśle kobiety jako podstawa macierzyństwa

Książka dotyczy psychicznych determinant macierzyństwa. Autorka jest psychologiem klinicznym i to przesądza o charakterze tej pracy. Mamy tu próby wniknięcia w istotę i mechanizmy psychologiczne omawianych zagadnień (a nie tylko ich wyodrębnienie lub ocenę) oraz metodę badań charakterystyczną dla psychologii klinicznej – wyniki badań empirycznych z ich analizą ilościową i jakościową oraz dane uzyskane z sesji terapeutycznych. Ponadto, nie tylko przyjęta perspektywa psychologii klinicznej, lecz także w jej ramach doświadczającej siebie kobiety, która decyduje się na macierzyństwo lub brak potomstwa wyróżniają tę książkę spośród istniejących monografii na temat macierzyństwa i stanowią o jej unikatowości.
z recenzji prof. dr hab. Mariny Zalewskiej

Do zainteresowania źródłami narodzin psychiki dziecka skłoniła  mnie praktyka kliniczna i chęć poszukiwania mechanizmów nieprawidłowości   w coraz wcześniejszym okresie jego rozwoju. (...) Pytania, które stawiam, pokazują perspektywę, z jakiej  analizuję  tytułowy problem - perspektywę doświadczającej siebie kobiety. Staram się wnioskować o tym obszarze  życia, który wiąże się z macierzyństwem, a dotyczy szczególnie reprezentacji  dziecka. 
Jakie jest jego miejsce w wewnętrznym świecie kobiety?
Co "warunkuje" jego obraz, który się w owym świecie tworzy?
Jaki jest, jakie budzi emocje?
fragment wstępu

Milena Gracka-Tomaszewska  – dr psychologii, jest starszym wykładowcą w Katedrze Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny Wydziału Psychologii UW, psychoanalitykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, terapeutą szkoleniowym i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (sekcji osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży) oraz konsultantem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w zakresie psychologii klinicznej dziecka, dziecięcych zaburzeń psychicznych. Naukowe zainteresowania koncentruje wokół wczesnych relacji matka–dziecko, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki reprezentacji dziecka u matki. Prowadzi psychoterapię zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

grafiki: Marek Sierpiński

 

39.90
35.91 zł

Darmowe pliki:
SPIS_TRESCI
autor: Milena GRACKA-TOMASZEWSKA
format: A-5
ISBN: 978-83-7383-725-6
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka, skrzydełka
rok wydania: 2014
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (Santander Bank Polska SA)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f