TRANSFORMACJA EKONOMICZNA
W UMYSŁACH I ZACHOWANIACH
POLAKÓW

Książka dostępna także w formie elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/71052/transformacja-ekonomiczna-w-umyslach-i-zachowaniach-polakow.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Maryla-Goszczynska/Transformacja-ekonomiczna-w-umyslach-i-zachowaniach-Polakow,71329C37EB


„Maryla Goszczyńska swą książkę poświęciła zagadnieniom współczesnej psychologii ekonomicznej, odnoszącym się do zjawisk i procesów po wielkim przełomie ustrojowym w 1989 roku. Autorka stworzyła przekonującą syntezę wiedzy o szeroko rozumianych procesach przystosowywania się społeczeństwa polskiego do zmian zachodzących w ciągu ostatnich kilkunastu lat. (…) Można przewidywać, że monografia szybko zniknie z półek księgarskich, by znaleźć się na biurkach wielu czytelników: przede wszystkim studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz przedstawicieli biznesu. Takiej książki nam bardzo brakowało, a jej wydanie wypełni oczywistą lukę w literaturze przedmiotu”.
z recenzji prof. dr hab. Zofii Ratajczak

„Bez wątpienia to pierwsza praca tego typu w polskiej literaturze psychologicznej. Książka w korzystny sposób łączy walory analityczne z syntezą wiedzy przedstawionej w szerszej skali. (…) Powstała książka prezentująca determinanty i warunki kształtujące różne zachowania ekonomiczne Polaków: stosunek do pieniędzy i skłonność do oszczędzania, adaptację do zmian na rynku pracy i bezrobocia, poczucie niesprawiedliwości społecznej i przedsiębiorczość. (…) Jest to solidna monografia naukowa z zakresu psychologii ekonomicznej. Maryla Goszczyńska przedstawia w niej umysłowość ekonomiczną Polaków w świetle badań empirycznych, a uzyskane rezultaty konfrontuje z ważniejszymi koncepcjami światowymi”.
z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Czesława S. Nosala

Maryla Goszczyńska jest psychologiem, profesorem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują problematykę podejmowania decyzji oraz percepcji i akceptacji ryzyka, a także psychologii ekonomicznej – ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezrobocia, radzenia sobie ze stresem ekonomicznym, adaptacji do zmian na rynku pracy oraz uwarunkowań podejmowania działań przedsiębiorczych przez młodzież. Autorka Człowiek wobec zagrożeń. Psychologiczne uwarunkowania oceny i akceptacji ryzyka (1997) oraz redaktorka naukowa książek: Psychologia zachowań ryzykownych. Koncepcje – badania – praktyka (2006; wspólnie z Ryszardem Studenskim), Człowiek wobec wyzwań i dylematów współczesności. Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Józefowi Kozieleckiemu (2006; wspólnie z Elżbietą Aranowską), Psychologiczne uwarunkowania zachowań ekonomicznych. Przedsiębiorczość – pieniądze – konsumpcja (2010; wspólnie z Małgorzatą Górnik-Durose). Autorka wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz rozdziałów w pracach zbiorowych z zakresu psychologii. Miłośniczka muzyki poważnej, śpiewu bel canto i kolekcjonerka sztuki ludowej.

 


44.10
39.69 zł

autor: Maryla GOSZCZYŃSKA
format: B-5
ISBN: 978-83-7383-415-6
liczba stron: 300
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: twarda
rok wydania: 2010
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (BZ WBK)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f