JA I PROCESY SAMOREGULACJI:
różnice między zdrowiem
a zaburzeniami psychicznymi

Przepraszamy, obecnie książki brak na półce.

Książka dostępna także w formie elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/70958/ja-i-procesy-samoregulacji-roznice-miedzy-zdrowiem-a-zaburzeniami-psychicznymi.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Miroslawa-Huflejt-Lukasik/Ja-i-procesy-samoregulacji-Roznice-miedzy-zdrowiem-a-zaburzeniami-psychicznymi,A622B86DEB


Książka zawiera wiedzę i przegląd koncepcji z zakresu Ja, samoregulacji, w tym procesów uwagi, a także samooceny. Autorka przedstawia obraz zaburzeń psychicznych w kontekście samoregulacji.
Mirosława Huflejt-Łukasik opisuje, w jaki sposób funkcjonuje jednostka, kiedy napotyka nowe dla siebie sytuacje bądź spotyka się z trudnościami w życiu spowodowanymi problemami i zaburzeniem psychicznym. Istotą jest pokazanie roli Ja, mechanizmów samoregulacji, w tym procesów uwagi, także konsekwencji dla stanu emocjonalnego osoby, jej samooceny. Autorską koncepcję i badania poświęca przede wszystkim różnicom między osobami zdrowymi a osobami z zaburzeniami psychicznymi (zaburzeniami lękowymi, depresją, schizofrenią). Pokazuje znaczenie struktury Ja idealnego dla funkcjonowania osoby, samoregulacji.
Książka jest adresowana głównie do psychologów, studentów psychologii, ale także reprezentantów innych nauk społecznych, humanistycznych, medycznych. Może stanowić pomocną lekturę dla praktyków zajmujących się pomaganiem, w tym psychoterapią. Zawarte koncepcje i rezultaty badań pozwalają lepiej zrozumieć funkcjonowanie osoby w sytuacji zmian i w obliczy trudności – problemów psychicznych czy zaburzeń psychicznych.

Dr Mirosława Huflejt-Łukasik pracuje w Katedrze Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Badania i publikacje naukowe autorki dotyczą głównie problematyki struktury Ja, kierowania uwagi oraz różnic w tym zakresie między osobami zdrowymi i osobami z zaburzeniami psychicznymi. W obszarze jej zainteresowań naukowych znajduje się także temat zmian – pozytywnych i negatywnych – doświadczanych przez ludzi, oraz skutków tych zmian dla dobrostanu osoby. W swoich publikacjach zajmuje się też tematyką kompetencji psychoterapeuty i coacha, w tym etyką zawodową obu tych form pomagania. Laureatka zespołowej nagrody I stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za publikacje Psychoterapia. Teoria, Psychoterapia. Praktyka, Psychoterapia. Badania i szkolenie pod redakcją L. Grzesiuk; współautorka książek polskich i obcojęzycznych oraz autorka i współautorka artykułów naukowych (w tym m.in. w Stress and Health, Polish Psychological Bulletin) i popularyzujących wiedzę psychologiczną. Jest także praktykiem, coachem i psychoterapeutą (The European Certificate of Psychotherapy).


brak książki w sprzedaży
autor: Mirosława HUFLEJT-ŁUKASIK
format: B-5
ISBN: 978-83-7383-358-6
liczba stron: 322
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka, skrzydełka
rok wydania: 2010
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (Santander Bank Polska SA)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f