EUROPA KOSMOPOLITYCZNA
Społeczeństwo i polityka w drugiej nowoczesności
[Das kosmopolitische Europa. Gesellschaft und Politik in der Zweiten Moderne]

Książka uznana przez redakcję gazety Polska The Times
za najciekawsze wydawnictwo roku 2009


Model Europy musi zostać przemyślany od nowa. Funkcjonował przez pięćdziesiąt lat, a teraz się nie nadaje. Nie dopiero teraz, ale teraz przede wszystkim. (...) Ta historycznie unikatowa i jedyna w swoim rodzaju forma tworzenia wspólnoty państw i społeczeństw wymyka się wszelkim obiegowym kategoriom i koncepcjom. Przykład Europy ukazuje nam szczególnie dobitnie, jak nieostre i obce rzeczywistości z historycznego punktu widzenia stały się nasze pojęcia polityczne i teoretyczne instrumentarium nauk społecznych. I jedne, i drugie tkwią nadal w strukturze myślowej metodologicznego nacjonalizmu.
z przedmowy Autorów
Książka, niezależnie od tego, iż jest wysokiej rangi dziełem socjologicznym i politologicznym, niesie czytelne przesłanie polityczne. Pokazuje sposób przezwyciężania napięć w obrębie Unii Europejskiej na tle konfliktowych narodowych interesów ekonomicznych, różnych doświadczeń historycznych europejskich społeczeństw, a także na tle obaw mniejszych państw przed dominacją europejskich mocarstw. Autorzy wskazują, jak polityka interdependencji – wzajemnego wiązania się państw i społeczeństw – większość tych problemów przezwycięża. Ta polityczna perswazyjność książki jest bardzo ważna dla debaty publicznej  w Polsce.
prof. Jacek Raciborski, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
Ważna książka, którą powinno przeczytać jak najwięcej obywateli, polityków, dziennikarzy i naukowców. Powinna też dać impuls do badań nad podstawami nauk społecznych.
Christine Landfried, Frankfurter Allgemeine Zeitung

Ulrich Beck, profesor socjologii na Uniwersytecie w Monachium i w London School of Economics, urodził się w Słupsku w 1944 roku. W Monachium studiował filozofię, socjologię, psychologię i nauki polityczne. Wykładał na uniwersytetach w Muenster, Bambergu, Cardiff, Londynie. Od 1992 roku profesor i dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Monachium. Wydaje czasopismo Soziale Welt oraz serię Edition Zweite Moderne. Jest jednym z najbardziej znanych w świecie socjologów. Uczestnik licznych debat publicznych. Nakładem Wydawnictwa Naukowego Scholar ukazały się w Polsce jego książki: Społeczeństwo ryzyka. W drodze do innej nowoczesności (2004) oraz Władza i przeciwwładza w epoce globalnej. Nowa ekonomia polityki światowej (2005).
Edgar Grande, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Monachium, wcześniej pracował w Instytucie Maxa Plancka w Kolonii oraz na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, zajmuje się problematyką zarządzania, pograniczem gospodarki i polityki; urodził się w 1956 roku.


 


50.40
45.36 zł

autor: Ulrich BECK
Edgar GRANDE
przekład Aleksander Ochocki

format: A-5
ISBN: 978-83-7383-332-6
liczba stron: 450
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka, skrzydełka
rok wydania: 2009
uwagi: pierwsze polskie wydanie


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (Santander Bank Polska SA)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f