INSTYTUCJONALIZACJA
WIELOSTRONNEJ WSPÓŁPRACY
MIĘDZYNARODOWEJ W EUROPIE
Jest to książka szczególna. Stanowi całościowe opracowanie analizujące wszystkie aspekty i płaszczyzny instytucjonalizacji wielostronnej współpracy międzynarodowej w Europie po zimnej wojnie. Dotyczy zatem współpracy w dziedzinach: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa i obrony, gospodarki, prawa, kultury i ochrony środowiska. Ukazano w niej działania państw i instytucji międzynarodowych na rzecz utrwalania ich współpracy. Najwięcej miejsca poświęcono Unii Europejskiej, ale uwzględniono także pozostałe instytucje europejskie; praca nie ogranicza się do najbardziej zinstytucjonalizowanej części Europy, czyli jej zachodniej i środkowej części, lecz omawia również obszar poradziecki i region śródziemnomorski. W tomie szeroko potraktowano nową i dość kontrowersyjną problematykę polityki zagranicznej i obronnej Unii Europejskiej oraz sporów transatlantyckich.
Książka została przygotowana przez doświadczony zespół autorów (Małgorzata Bielecka, Stanisław Bieleń, Agnieszka Bryc, Erhard Cziomer, Witold M. Góralski, Aleksandra Jarczewska-Romaniuk, Leszek Kasprzyk, Katarzyna Kołodziejczyk-Konarska, Krzysztof M. Księżopolski, Kazimierz Łastawski, Leonard Łukaszuk, Marek Madej, Grażyna Michałowska, Stanisław Parzymies, Marek Pietraś, Dariusz Popławski, Anna M. Solarz, Joanna Starzyk-Sulejewska, Mieczysław Stolarczyk, Janusz Symonides, Andrzej Szeptycki, Iwona Wyciechowska, Justyna Zając, Ryszard Zięba, Katarzyna Żukrowska) z różnych ośrodków akademickich, ze znaczącym udziałem specjalistów z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest adresowana przede wszystkim do studentów i badaczy stosunków międzynarodowych, politologii, europeistyki i prawa międzynarodowego. Może też być pomocna i kształcąca dla dziennikarzy, a także dla kadr administracji państwowej oraz polityków zaangażowanych w procesy współpracy międzynarodowej w Europie.

51.45
46.31 zł

autor: PARZYMIES Stanisław
ZIĘBA Ryszard (red.)

format: B-5
ISBN: 83-7383-109-6
liczba stron: 591
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka, skrzydełka
rok wydania: 2004
uwagi: wydanie pierwsze


powrót do listy książek
PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (Santander Bank Polska SA)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f