Nowa publikacja w otwartym dostępie - Wyobrażenia przeszłości. Polsko-niemieckie miejsca pamięci
Nowy bezpłatny ebook - "Wyobrażenia przeszłości. Polsko-niemieckie miejsca pamięci"!

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom recenzentów, czytelników, nauczycieli, postanowiliśmy przygotować wybór z pomnikowego dzieła Polsko-niemieckie miejsca pamięci (t. 1–4), które wydaliśmy pod redakcją Roberta Traby i Hansa Henninga Hahna z inicjatywy Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie.

 

 

Publikację udostępniamy w formie bezpłatnego e-booka do pobrania z naszej strony internetowej: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=2708.

 

Jak pisze jeden z redaktorów:

Liczymy, że zaprezentowany wybór miejsc pamięci trafi do szerokiego grona czytelników i być może skłoni do sięgnięcia do pełnej, oryginalnej edycji. W efekcie stanie się podstawą debaty nie tylko o historii, lecz również o mechanizmach konstruowania przeszłości w kontekście realnych wydarzeń i nadawania im współczesnych znaczeń w zależności od sytuacji politycznej i społecznej (Robert Traba).

 

Podążający za najnowszymi ustaleniami historyków i antropologów, międzynarodowy zespół autorów dokonał rzeczy niezwykłej. Opisał miasta, rzeki, regiony, wydarzenia i postaci historyczne jako miejsca pamięci, które łączą, ale i dzielą Niemców i Polaków. Najwybitniejsi historycy i kulturoznawcy dokonali syntezy tej ogromnej spuścizny stanowiącej nasze bogactwo i obciążenie zarazem, dostarczając ogromnej wiedzy i narzędzi do mówienia o przeszłości tak bardzo obecnej w naszym życiu codziennym, polityce i kulturze. Miejsca pamięci opisywane są zarówno z polskiej, jak i z niemieckiej perspektywy.

 

Przygotowanie antologii było możliwe dzięki wsparciu
Fundacji Współpracy Polsko-NiemieckiejSerdecznie zapraszamy do pobrania publikacji z naszej strony:http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=2708,
a także do dalszego jej udostępniania 

 

 

 

 

 


PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Informacje

Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o.

ul. Wiślana 8 (róg Browarnej)

budynek

Powiśle Business Center

00-317 Warszawa

w godz. 9:00–17:00

info@scholar.com.pl

tel./fax


22 828 93 91

22 692 41 18

22 826 59 21 

dział handlowy: tel. jak wyżej, wew. 108

konto nr (BZ WBK)

07 1090 1030 0000 0000 0417 6217Jesteśmy na
Płatności
© Wydawnictwo Naukowe Scholar 2007-2013 | wykonanie: Edytor Sp. z o.o.
f